Uwaga Mirasy i Mirabele! Nasz…

Categories Banki

Uwaga Mirasy i Mirabele! Nasz zespół zaobserwował nowy wariant oszustwa, polegający na wykorzystaniu przejętych kont w serwisie Facebook do wyłudzenia środków finansowych.

Przestępcy, wykorzystując przejęte konta w serwisie Facebook, piszą do kontaktów ofiary z prośba o opłacenie zamówienia. W przeciwieństwie do dotychczasowych kampanii, przed którymi ostrzegaliśmy wcześniej, tym razem przestępcy przesyłają link prowadzący do fałszywej bramki płatności PayU. Następnie ofiara ma możliwość wybrania sposobu płatności, przy czym na ten moment jedyną działającą opcja jest przelew poprzez zalogowanie się na konto bankowości elektronicznej. Podanie prawdziwych danych logowania na fałszywej stronie kończy się kradzieżą środków z przejętego konta.

Przed opisywanym tu schematem oszustwa wykorzystującym przejęte konta Facebook przestrzegaliśmy już wielokrotnie. Niestety, przestępcy są cały czas aktywni i modyfikują swoje sposoby działania. Na bieżąco uzupełniamy naszą listę ostrzeżeń o kolejne szkodliwe domeny. Wiele z tych adresów jest przysyłanych przez Was. Jeśli widzicie podejrzane wiadomości – zgłaszajcie je na naszej stronie: https://incydent.cert.pl lub po prostu nas wołajcie.

#scam #oszukujo #phishing #polska #facebook #komputery #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #cert #oszustwo #banki