Platforma inwestycyjna…

Categories Banki

Platforma inwestycyjna

Ostatnio poruszyłem temat skutecznego planowania lokowania środków. W wersji dla osób bez specjalistycznej wiedzy. Takich którzy chcą uchronić swój kapitał i zabezpieczyć przed inflacją. We wpisie rozpocząłem od analizy profilu inwestycyjnego która w zależności od naszych celów i preferencji nakreśli nam kształt odpowiedniego portfela. W głównej mierze powinien być on stabilny i płynny warto więc zrozumieć, jak działają fundusze dłużne oraz obligacji. Zwiększenie rentowności, szczególnie w dłuższym horyzoncie może nam zapewnić rynek akcji.

W dzisiejszym wpisie najważniejsza kwestia dotyczy realizacji takiego celu. Miejsca, gdzie bezpiecznie, szybko i bez dodatkowych prowizji można ulokować środki. Zarówno analiza profilu inwestycyjnego jak i dostęp do platformy inwestycyjnej jest możliwa dla osób z którymi współpracuję. Zarówno w zakresie inwestycji, ale także kredytów, podatków czy ubezpieczeń. Wiele z tych tematów łączy się ze sobą i największą wartość ma holistyczne spojrzenie na te tematy.

Wygląd panelu klienta widzicie na zdjęciu. Platforma posiada szereg funkcjonalności, między innymi:

-Pełen podgląd do historii transakcji oraz kalkulacji kosztów (opłata jednorazowa, opłaty bieżące, koszty transakcyjne, koszty dodatkowe).

-Natychmiastowy dostęp do inwestycji w ramach rejestrów zwykłych, co oznacza pełną transakcyjność (nabycie, zamiana, umorzenie) oraz podgląd wartości aktywów (w tym także tych aktywów zgromadzonych w ramach IKE/IKZE).

-Dostęp do struktury swoich inwestycji w portfelu wg klasy aktywów i ponoszonego ryzyka co daje pełen obraz ekspozycji na ryzyko.

-Wyselekcjonowane fundusze polskie i zagraniczne

-Brak opłat za pośrednictwo, platforma jest bezpłatna

Uprzedzę wasze pytania. Tak platforma działa podobnie do konkurencyjnych na rynku. Jednak jako pierwsza firma w Polsce świadczymy usługę w każdym zakresie. O wszystkich tematach w jakich pomagam piszę na Wykopie. W inwestowaniu nie jesteście skazani sami na siebie. Służę pomocą i staram się pomagać także w kwestiach poszerzania merytoryki finansowej. Na wykopie jestem od roku i dzieliłem się z wami swoim praktycznym doświadczeniem w 80 wpisach które zebrały łącznie około 3500 plusów, a mój profil obserwuję prawie 300 użytkowników. Bardzo za to dziękuje!

W kolejnych wpisach wspomnę o funduszach ETF, a także planowaniu oszczędzania regularnego. Różni się ono znacząco od ulokowania już zgromadzonego kapitału. Jeśli chodzi o przyszłą płynność finansową priorytetowo warto zainteresować się naszą emeryturą, przyszłością naszych dzieci a także zabezpieczeniem zobowiązań, głównie hipotecznych.

pokaż spoiler #gospodarka #ekonomia #finanse #inflacja #oszczedzanie #oszczednosci #pieniadze #inwestowanie #banki #lokaty #fundusze